• Reklam
Zeynep Merçan

Zeynep Merçan

SOSYAL ANTROPOLOJİ

ÖNCE İNSANİ SONRA SİYASİ AHLÂK OLMALI...

04 Kasım 2018 - 21:07

Ahlâk; içerisinde olduğumuz her birliktelik için çok önemli bir kavram. Her ne yapıyorsa yapsın insan, ilk önce ahlâk sahibi olmalı. Sosyal hayatımızda da , siyasal yaşantımızda da bunu böyle kabul etmek şart.

Uzun bir süredir mücadele ettiğimiz ve nihayetinde neticesini alma yoluna erişebildiğimiz; Hendek Ziya Gökalp İlkokulu ile ilgili artık güzel şeyler duymak ve yazmak istiyoruz.

Bu mücadelede yetkili tüm makamlarla yapmış olduğu ve sonuna kadar, çözüm nihayetini görene kadar işin peşini bir an olsun bırakmayan Sayın Milletvekilimiz Ümit Dikbayır' a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Öncelikle bir baba, bir vatandaş, bir Hendekli ve mecliste hepimizin sesi olan bir milletvekili olarak; çocuklarımız ile ilgili hassasiyetinin ve bu uğurdaki çabalarının takdiri içerisindeyiz. En nihayetinde ilgili konuda; il milli eğitim müdürlüğü tarafına, ilgili bakanlıktan ödenek çıkarılmasını sağlamıştır Sayın Dikbayır. Bu sayede de eski okul binası yerine yepyeni bir okul yapılacaktır. Hepimizi mutlu eden neticeyi hem sizlerle paylaşmak, hem de bundan sonra güzel haberlerle paylaşım yapma dileği içinde olduğumuzu bildirmek istedim.

Ve şunu da belirtmek isterim ki; kişiler yaptığı esas işlerle anılsın; lâkin hiçbirşey yapmamış olmasına rağmen de bundan nemalanmaya kalkışmasın! Burada ne demek istediğimizi de; anlaması gerekenler gayet iyi anlamıştır umarım! Başlangıç cümlelerimde sarfettiğim 'siyasi ahlâk olmalı insanda ' derken, kastetmek istediğim tam da buydu.

Yol haritamız ve Cumhuriyet'imizin kurucusu ile bitireceğim sözlerimi, her zaman olduğu gibi; " Bir milletin ahlâk değeri, o milletin yükselmesini sağlar. Bir millet zenginliğiyle değil, ahlâk değerleriyle ölçülür." Mustafa Kemal ATATÜRK.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Atilla Göktürk
  2 yıl önce
  Çalmak; sadece birinin eşyasını çalmak değildir. İyi işler yapanın, yaptıklarını sahiplenmek en çirkin hırsızlıktır. Öyle ortalıkta alnı ak gezebilmesi için insanın, önce mert olması gerekir. Anlaması geren anlamıştır umarım. Vekilimize selam olsun, yolu açık olsun.
 • Kemal Aslan
  2 yıl önce
  Sayın vekilimize yaptığı tüm hizmetlerden dolayı tşk ediyorum.rnKardeşim demekten gurur duyduğum..ve inanıyorum ki tüm hendek halkınında gurur duyduğu sayın ümit dikbayır ın hendek için yaptığı ortadadır..eğer birileri bir şey yapacaksada doğru o***ın yanında dursunlar..hendek için yapı***a sahip çıksınlar..ziya gökalp olayını çözen çözüm için sahip çıkan ve yeni yapılacak eğitim yuvasınında mimarı ümit dikbayır dır...rnVekilimize bu konuda yardımcı o*** onun açtığı bu yoldan yürüyerek bu problemi çözüm noktasına taşıyan herkese teşekkür ederim..
 • Metehan Türkoğlu
  2 yıl önce
  Vekil olunca nereden, nasıl geldiğini ve ne için orada olduğunu unutanlara muazzam bir timsalidir Ümit Dikbayır. Her hafta, her fırsatta memleketi Sakarya'da seçmeniyle beraber olması da bunun en güzel göstergesidir. Başarıların daim olsun sayın vekilim.
 • Vatandaş
  2 yıl önce
  Bir tarafta her şeyin üstesinden gelen “ ben sizlerin vekiliyim , sadece vazifemi yapıyorum” diyen Ümit Dikbayır , diğer tarafta çözüm noktasın da tek bir adım atmayan , aksine kendine pay çıkaran bir adam. ( o kendini biliyor ) Ayıptır ya huu! Ayıp!
 • Eyüp atik
  2 yıl önce
  Siyaseti kendi çıkarları.için yapanlar günü gelir halk nezdinde bir karşılığını bulamazlar sayın dikbayırın bu konudaki çabaları kamuoyunda yakından takip ediliyor kendisini kutluyorum çalışmalarında başarılar dilerim .