Reklam

HENDEKLİ RESSAMLAR SAKARYA GÜZEL SANATLAR DERNEĞİNDE SERGİ AÇTI.

Hendek'de faaliyet gösteren Da Vinci Resim Atölyesi Ressamları;Ayşe ATAY,Yasemin ÇETİN,Ayşe DAYIOĞLU SAGÜAD DA Resim Sergisi açtı...

HENDEKLİ RESSAMLAR SAKARYA GÜZEL SANATLAR DERNEĞİNDE SERGİ AÇTI.
24 Aralık 2016 - 22:07
Reklam

HENDEKLİ RESSAMLAR SAGÜSAD’DA SERGİ AÇTI

Hendek'de faaliyet gösteren Da Vinci Resim Atölyesinde resim yapmaya başlayan Ayşe ATAY, Yasemin ÇETİN ve Ayşe DAYIOĞLU’ndan oluşan üç arkadaş beş yıl önce yapmaya başladıkları yağlı boya tablolardan oluşan resimlerini AYA Resim Sergisini Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD)’da sergilediler.Serginin açılış kurdelesini Hendek Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necati TAN,Da Vinci Resim Atölyesi hocası Adem BULUT ve SAGÜSAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihat ÇAVDAR ve ressamlarımız birlikte kestiler.

 

Hendek Halk Eğitimi Müdürü Necati TAN açılışta yaptığı konuşmada’’Hendeğimizde yapılan el emeği göz nuru resimlerin ilk defa ilçe dışında sergilendiğini belirterek Ressamlarımız Ayşe ATAY,Yasemin ÇETİN ve Ayşe DAYIOĞLU’na medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ederek bu tür çalışmalarda her zaman yanlarında olacaklarını belirtti.

 

SAGÜSAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihat ÇAVDAR ise Hendekten bizi arayıp derneğimizde sergi açmak isrtediklerini bize bildiren ressam arkadaşlarımızın teklifini koşulsuz yerine getirdiklerini belirterek kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu belirtip kendilerini ağırlamaktan onur duydukalrını belirti ve Ressamlara plaket takdim etti.

 

Yoğun katılımla açılan sergide ziyaretçilere kokteyl verildi.Adapazarı Erenler ve Serdivan ilçelerindeki okullar öğrencileri ile birlikte sergiyi gezdiler.Sergi 5 ocak 2017 tarihine kadar açık kalacak.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum