Reklam

Bergama Belediyespor'un Efeliği, Hendekspor'a Sökmedi!

Bergama Belediyespor'un Efeliği, Hendekspor'a Sökmedi!
16 Eylül 2021 - 15:14 - Güncelleme: 16 Eylül 2021 - 16:48
Reklam
Bergama Belediyespor’un Efeliği, Hendekspor’a Sökmedi!

Hendekspor, efeler diyarı İzmir’den 3 puanla döndü. Menemen İlçe Stadında oynanan maçta, Bergama Belediyespor’un efelliği, Hendekspor’a sökmedi.
Hendekspor, oynadığı etkili ve güzel futbolla, 3 puanı hak etti. Pazar günü sahada, ne yaptığını bilen, galibiyeti arzulayan bir Hendekspor vardı!
O gün sahada geriye düşmesine rağmen, maçı bırakmayan, oyunun kontrolünü eline almak isteyen, hırslı ve inatçı bir Hendekspor vardı!
Pazar günü sahada yerinde durmayan, hiç oturmayan, 90 dakika boyunca saha içine uyarılarda bulunan Talip Hoca vardı!

O gün sahada 90 dakika boyunca, forması için savaşan, Sakarya şehrini mutlu etmek için çabalayan, galibiyete inanmış bir Hendekspor vardı!
Kısaca Pazar günü Menemen İlçe Stadında, oynadığı futbolla Türk Futbolunun üzerine güneş gibi doğan bir Hendekspor vardı!
Pazar günü Menemen İlçe Stadında futbol adına her şey vardı, fakat iyi bir hakem yönetimi yoktu. İlk yarı takdir haklarının tamamını Bergama Belediyespor’dan yana kullanan hakem, maçın sertleşmesine göz yumdu. Net faulleri vermeyerek, Bergama Belediyespor’lu futbolcuların sert oynamalarına cesaret verdi. Sertliğin faturasını maçın 56. Dakikasında Berkay’ın sakatlığıyla ödeyen Hendekspor’un, maçın 16.dakikasında bulduğu nizami gol, ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Bergamaspor’lu futbolcular, hakemden aldığı cesaretle, spor ahlakına ve centilmenliğe aykırı davranışlar sergiledi.

Hakemlerin kötü yönetimine karşılık Hendekspor kazanmasını bildi. Hendekspor’un tecrübeli ve deneyimli ayakları devreye girerek, kötü şartları Hendekspor’un lehine çevirdiler. Burada Talip Hocanın maç içinde yaptığı sistem değişikliklerini de unutmamak gerekir. Özellikle kanatlarda yaptığı, Berkay Ekici ve Yavuz Alemdar’ın kanat değiştirmesi, Bergama Belediyespor’un oyun sistemini tamamen bozdu. Oyuncu değişikliklerinde yaptığı tercihler, takımın direncini korudu, hatta arttırdı. Talip hoca ilk yarı aksayan Enes Tok’u oyundan alarak, ikinci yarıya Barış ile başladı. 58. Dakikada Emrah Turan, 63. dakikada Mustafa Şalış ve 84. Dakikada Hakkı’nın oyuna girmesi Talip hocanın doğru hamleleriydi.

Kaleci Bülent her geçen gün olgunlaşıyor ve kalesinde güzel işler yapıyor. Pazar günü yaptığı kurtarışlarla ve Bergama ataklarında, defans bloğuna yaptığı uyarılarla ve 3 tane net pozisyonu kurtararak, kalede güven veriyor.
Stoperlerimiz Sabri ve Burak Ziyattin, Bergama ataklarında hava hakimiyeti sağlayarak, bütün kafa toplarını topladılar. Özellikle Sabri hava hakimiyeti ve toplara vurduğu kafanın şiddeti bakımından taş gibi kafası var, dedirtti. Burak ve Sabri’nin kullandığımız korner ve faul atışlarında Bergama kalesinde gol araması, Talip hocanın futbol mantalitesini açığa çıkardı.
Beklerimiz Yavuzhan ve Burak Balcı kusursuz bir maç oynadılar. Her ileriye çıktıklarında 3. Bölgede tehlikeli pozisyonlar yaratarak, hücum zenginliği yarattılar. Aynı şekilde Bergama ataklarında çabuk bir şekilde görev bölgelerine dönerek, atakları önlediler. Çok yorulan Balcı, 85. Dakikada yerini Hakkı Helvacı’ya bıraktı.

Kaptan Muharrem Efe, atakları yönlendirmede ve oyunu rahatlatma konusunda iyi işler yaptı. Göze batmayan sade futboluyla verilen görevi iyi yaptı. Mustafa Kara maçın en çok koşan futbolcusu. Her takımda Mustafa Kara gibi çok koşan, rakibin oyununu bozan futbolcu yok. Hendekspor için bu bir avantaj. Üstelik ilerleyen yaşına rağmen bu mücadeleyi vermesinden, genç futbolcuların ders alması gerekir. Genç futbolcu demişken Hendekspor’un ilk 11’inde oynayan en genç futbolcu Enes Tok, maçın en kötüsüydü. Talip hoca, Enes’in enerjisine ve yeteneğine inanarak, onu ilk 11’de sahaya sürdü. Enes Tok oynadığı futbolla, herkesin tepkisini çekti. Enes Tok’un kendini toparlayarak, BAL Liginde forma giymediğini ve profesyonel ligde oynadığını aklından çıkarmaması gerekir. Enes’in yerine oyuna giren Barış da vasatın üstüne çıkamadı. Barış, 45 dakika oynadığı futbolla, daha hazır olmadığının mesajını verdi.

Hendekspor’un kanatları Hendekspor’u uçurdu. Berkay ve Yavuz attığı gollerle, galibiyette pay sahibi oldular. Özellikle Talip hocanın isteğiyle maç içinde kanat değiştirmeleri ve sonrasında ikisinin attığı gollerle, soyunma odasına 2-1 lik üstünlükle gidilmesinde Berkay ve Yavuz Alemdar’ın büyük katkıları var. Özellikle Berkay’ın mücadelesini çok beğendim. Berkay’ı durduramayan rakipleri, sertlikle durdurmaya çalışıyor. Fatsa ve Bergama maçının hakemleri de sertliğe göz yumdular. Bergama maçında sakatlanarak oyundan çıkan Berkay’ın, bitmek bilmeyen enerjisiyle yaptığı koşular, attığı paslar, çektiği şutlar ve attığı gol profesyonelce…
Santrafor Haluk Türkeri de Bergama Belediyespor maçında 90 dakika sahada kaldı. Haluk’u, Fatsa maçına göre değerlendirdiğimizde endişelerimiz vardı. Haluk, Menemen Stadında oynadığı güzel futbolla endişelerimiz yok etti. Böyle devam ederse, Haluk ve kanat oyuncularımız her maçta gol atar. Bergama Belediyespor maçında yaptığı boş koşularla, rakip defansın dengesini bozarak, Berkay ve Yavuz Alemdar’ı gol pozisyonuna soktu. Haluk Türkeri, uyum sorununu tamamen aşarsa, bu ligde çok gol atar.

Alınan galibiyet sonrası Teknik heyet ve futbolculardan bahsedip, Yönetimi unutmak olmaz! Hendekspor’un aldığı puanlarda ve yakaladığı başarıda Yönetimin büyük payı var. Takımın her sorunuyla ilgilenen, teknik heyetin isteklerini geri çevirmeyen ve yapan, işlerini ve ailesini bırakıp takımla birlikte deplasmanlarda olan YÖNETİMİN de başarıda büyük payı var.

Bu yazıyı okurken Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nu unutma sakın, diye konuşanları duyar gibiyim. Seni de unutmadım Turgut Başkan! Bu başarıda en büyük pay senin Turgut Başkan!!!


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum